Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij
INFOLINIA801 77 29 29

Spotkanie Przedstawicieli Klubów HDK w Zakładzie Mazowieckim

 Na wstępie podsumowaliśmy działalność Klubów w ciągu ostatniego roku. Okazało się, że prawie każdy z naszych HDK-ów zaangażowany jest w działania „zewnętrzne”, biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych (np. impreza „Motoserce” (Zakład Kujawski) czy udział w Marsz-o-biegu (charytatywnej imprezie sportowej na rzecz hospicjum) pracowników z Zakładu Pomorskiego)). Wartym odnotowanie jest również fakt cyklicznego oddawania dużej ilości płytek krwi przez członków Klubu przy Zakładzie Wschodnim.
 Druga część spotkania poświęcona była współpracy z Kolejarską Służbą Krwi. Dotychczas tylko HDK przy Zakładzie Mazowieckim przyłączył się do kolejarzy zrzeszonych w KSK, zaś jego przedstawiciele piastują funkcje w strukturach zarządczych: Mirosław Artecki jako Wiceprzewodniczący ds. Krwiodawstwa oraz Wojciech Zdunek jako Członek Zarządu.


Na spotkaniu poruszone zostały przede wszystkim sprawy statutu oraz współpracy z PCK. Na chwilę obecną KSK posługuje się statutem PCK-owskim,
w którym udało się wypracować zmiany pozwalające na włączenie w jego struktury dużych grup zawodowych w tym wypadku kolejarzy, pod nazwą sekcje. Trwają prace nad zawarciem takiego porozumienia z PCK, które pozwoli naszym Klubom bez przeszkód działać w strukturach KSK. Ustalone zostało, iż podpisane  w 2009 roku porozumienie z PCK o programie „Energia dla Życia” nie stoi w żadnej sprzeczności z przyłączaniem się Klubów do KSK, zaś sama „Energia dla Życia” jest programem, który może być realizowany w ramach działań KSK. Przedstawiciele naszych Klubów oraz reprezentanci KSK postanowili wspólnie aktywnie włączać się we wszystkie akcje, promujące krwiodawstwo w Grupie PKP oraz aktywnie wspierać i zachęcać wszystkich oddających krew pracowników.

Ostatnio zmodyfikowano: 06.03.2017

Energia dla życia

E-faktura

Zamień tradycyjną fakturę na e-fakturę. Sprawdź jakie to proste

więcej

Znajdź nas: